The Jungle is self-supported by showing advertisements via Google Adsense.
Please consider disabling your advertisement-blocking plugin on the Jungle to help support the site and let us grow!
We also show significantly less advertisements to registered users, so create your account to benefit from this!
Please consider disabling your advertisement-blocking plugin on the Jungle to help support the site and let us grow!
We also show significantly less advertisements to registered users, so create your account to benefit from this!
Questions or concerns about this ad? Take a screenshot and comment in the thread. We do value your feedback.
This Is Great, $15 an hour leeches
|
Quote:I see what you are saying but you are wrong. If the price of hamburger is $1.00 per pound and I sell 1 pound hamburgers for a $1.25 and the price of beef goes up to $1.50, I can no longer sell you that hamburger for the same price. I have to raise the price or shut the door.Yes, but so does your competitor. And if you make a better burger, folks will pay the extra quarter. Remember how cheap Taco Bell was just 10 years ago? Well they're still cheaper than a lot of their competition, but you can no longer eat there for 3 bucks. And I am chuckling at Marty schooling everyone on free market economies. |
Users browsing this thread: |
The Jungle is self-supported by showing advertisements via Google Adsense.
Please consider disabling your advertisement-blocking plugin on the Jungle to help support the site and let us grow!
We also show less advertisements to registered users, so create your account to benefit from this!
Please consider disabling your advertisement-blocking plugin on the Jungle to help support the site and let us grow!
We also show less advertisements to registered users, so create your account to benefit from this!
Questions or concerns about this ad? Take a screenshot and comment in the thread. We do value your feedback.